Wczytuję dane...

Pończochy przeciwżylakowe z bawełną i mikrokapsułkami ziołowymi AVICENUM 360 to produkt zdrowotny drugiej klasy kompresji, który wspomaga prawidłowe działanie zastawek żylnych, stabilizuje krążenie krwi i jest niezastąpionym elementem terapii uciskowej. Pończochy zdrowotne z dużym udziałem bawełny (60 %) są odpowiednie zwłaszcza dla pacjentów o wrażliwej skórze. Bawełnę dopełnia przyjemne mikrowłóknoi Lycra® w podwójnym oplocie. Produkcja tych wyrobów odbywa się według rygorystycznej normy RAL, a prawidłowe działanie wyrobów Avicenum 360 jest kontrolowane i certyfikowane przez prestiżowy niemiecki instytut Hohenstein.

 

Wszystkie warianty Avicenum 360 spełniają wszelkie wymagania przeciwżylakowej terapii kompresyjnej. Ciśnienie w okolicy kostek dla tych wyrobów wynosi 23 – 32 mmHg i obniża się w górę.

Pończochy mają tekstylne wykończenie kosmetyczne – mikrokapsułki Skintex® Anti-Heavy-Legs. Dzięki temu w miesiącach letnich, kiedy nogi w wyniku wysokich temperatur bardziej puchną, komfort dla nóg zapewnia chłodzące i orzeźwiające działanie mentolu. Nie przeszkadza to oczywiście noszeniu produktów z tej serii w miesiącach zimowych. Oprócz tego mikrokapsułki stopniowo uwalniają ekstrakty z grapefruita, cytryny i tymianku, które regenerują i odżywiają skórę.

 

Właściwości:

 • II klasa kompresji: 23 -32 mmHg
 • skład: 60% bawełna, 35% lycra, 5% nylon
 • materiał całkowicie kryjący
 • przeznaczony dla kobiet i mężczyzn
 • kolor standardowy: beżowy
 • pończochy dostępne wyłącznie z czubkiem otwarty

Do wyboru jest mankiet koronkowy (silikon w formie pasków) lub mankiet gładki (silikon w formie kropek), przy czym mankiet gładki dostępny jest tylko dla rozmiarów bez plusa (+).

 

Jak dobrać odpowiedni rozmiar?

Aby dobrać odpowiedni rozmiar, należy dokonać pomiarów nogi i porównać je z poniższą tabelą: 

 

tabela rozmiarów Avicenum 360 Cotton 

Prócz tego należy wybrać długość w zależności od długości nogi pomiędzy punktami A i G (zgodnie z rysunkiem powyżej).

 Mikrokapsułki Skintex®: Przeciwko uczuciu ociężałych nóg („zioła“)

Mikrokapsułki to drobne skorupki z chitosanu produkowane z ekstraktu z pancerzyków garneli pospolitej. Wewnątrz kapsułek znajdują się starannie dobrane substancje aktywne. W wyrobach Avicenum kapsułki są zamocowane bezpośrednio na powierzchni włókien tekstylnych, które dotykają skóry. Ich działanie jest dzięki temu bardzo skuteczne. Ze względu na stałość zamocowania na włóknie mikrokapsułki wytrzymują wielokrotne pranie. Podczas noszenia pończoch jednak stopniowo pękają i wydzielają substancje aktywne. Przed długi czas przyczyniają się w ten sposób do zachowania zdrowia i dobrej kondycji nóg. Różnicę naprawdę widać. Od pierwszej chwili.

Markowe niemieckie mikrokapsułki Skintex® AHL (Anti -Heavy-Legs) pomagają zapobiegać uczuciu ociężałych nóg, odżywiają i nawilżają skórę a dzięki zawartości mentolu także chłodzą i odświeżają.

 • Grejpfrut wspomaga odnowę komórek naskórka.
 • Cytryna działa odświeżająco i rewitalizująco.
 • Mentol ma działanie odświeżające i chłodzące.
 • Tymianek delikatnie dezynfekuje skórę.
 • Cyprys wspomaga krążenie krwi i ogranicza nadmierną potliwość.
 • Mocznik ma działanie nawilżające i antymikrobialne

 Czy wiesz, że...?

Na zmęczone nogi i mięśnie korzystnie działa żel masująco- chłodzący, który pozytywnie wpływa na krążenie krwi i poprawia elastyczność skóry. Zalecany wspomagająco przy stosowaniu kompresji. Pończochy kompresyjne oraz stosowany żel, to podwójne wzmocnienie Twoich nóg.

 

Pytania, wątpliwości, dobór produktów?

61 622 10 05

516 021 222

Zapraszamy do rozmowy z NASZYMI EKSPERTAMI.