Wczytuję dane...

Wyroby przeciwżylakowe z bawełną

Wyroby przeciwżylakowe z bawełną


Jak ocieplić jesienną słotę i zimowe chłody? Otul się bawełną!
Jesienią i zimą, kiedy dni stają się coraz chłodniejsze, częściej poszukujemy miękkości i ciepła. Wybieramy ubrania z grubszych tkanin, nosimy szale i swetry. Więcej czasu spędzamy w pomieszczeniach – jest nam tu po prostu przyjemniej niż na dworze.

 

Producenci wyrobów przeciwżylakowych – wychodząc naprzeciw tym potrzebom – opracowali zróżnicowane metody tkania podkolanówek, pończoch i rajstop. Przewidzieli także to, że w chłodniejsze miesiące częściej wybieramy miękkie, grubsze materiały – zarówno ubrań, jak i wyrobów pończoszniczych. Kilku z nich stworzyło specjalne linie produkcyjne – z dodatkiem bawełny. Są odrobinę grubsze, bardziej miękkie i komfortowe w noszeniu niż te tradycyjne, całkowicie syntetyczne wyroby. Dzięki dodatkowi bawełny, noga ma bezpośredni kontakt z naturalnym włóknem, a nie jedynie z syntetykiem. Jest to istotne zwłaszcza dla alergików i osób o wrażliwej skórze. Wyroby te zapewniają także prawidłową wentylację nóg i palców, co zwiększa komfort noszenia i daje poczucie świeżości przez dłuższy czas.

 

Wzbogacenie wyrobów pończoszniczych o bawełnę może odbywać się na dwa sposoby. Włókno może zostać splecione razem z włóknami syntetycznymi albo może zostać wprowadzone jako wyściółka wewnętrznej strony wyrobu.

Tradycyjne dodawanie włókna bawełnianego do składu wyrobów uciskowych – poprzez splatanie włókien – to metoda, którą wykorzystuje kilku producentów: RelaxSan, Aries, Veera i Varisan.

Ten drugi sposób jest stosowany przez firmę Sigvaris – lidera wśród producentów wyrobów pończoszniczych na świecie. Seria Cotton to właśnie podkolanówki, pończochy i rajstopy, które są po wewnętrznej stronie wyściełane włókniną bawełnianą. Zapewnia to prawidłową wentylację, miękkość i zwiększa komfort noszenia wyrobów.

 

Na dworze coraz chłodniej – warto pomyśleć o wyrobach, dzięki którym okres jesienno-zimowy będzie choć trochę cieplejszy.Przeciwzylakowe

Pytania, wątpliwości, dobór produktów?

61 622 10 05

516 021 222

Zapraszamy do rozmowy z NASZYMI EKSPERTAMI.