Wczytuję dane...

Szycie wyrobów przeciwżylakowych na miarę

Szycie wyrobów przeciwżylakowych na miaręPodkolanówki na miarę potrzeb

Dobór właściwego rozmiaru wyrobów uciskowych jest kwestią kluczową. Dokonujemy tego, porównując obwody nóg we właściwych miejscach i długość nóg z tabelą rozmiarową konkretnego modelu. Zdarzyć może się jednak tak, że nasze wymiary nie mieszczą się w ramach jednego rozmiaru – na przykład obwód nad kostką i pod kolanem wypadają w rozmiarze 2, a obwód w łydce i w górnej części uda wskazuje na 3.


Rozwiązaniem tego problemu jest uszycie wyrobów przeciwżylakowych na miarę – dla konkretnej osoby, z uwzględnieniem obwodów i długości we właściwych miejscach. Pomiary do tego rodzaju wyrobów muszą być dokonane bardzo precyzyjnie, jest także więcej miejsc pomiarowych. Każdy producent, który oferuje szycie na miarę, ma specjalne formularze – tzw. RECEPTY – w których wskazane są miejsca pomiarów niezbędnych do uszycia wyrobów. W naszej ofercie znajdują się wyroby na miarę szyte przez następujących producentów: Medi, Sigvaris i Pani Teresa Medica.


Pończochy, podkolanówki czy rajstopy szyte na miarę to wyroby idealnie dopasowane do potrzeb jednej osoby – z tego powodu są określane mianem wyrobów na specjalne życzenie Klienta. Status takiego wyrobu jest szczególny – zazwyczaj jest droższy od standardowego, nie podlega zwrotowi, a producent wymaga pokrycia kosztów z góry. Warto jednak rozważyć uszycie wyrobu na miarę w przypadku rozbieżności rozmiarów, stawką jest wszak nasze zdrowie.
Pytania, wątpliwości, dobór produktów?

61 622 10 05

516 021 222

Zapraszamy do rozmowy z NASZYMI EKSPERTAMI.