Wczytuję dane...

Przegląd produktów - seria MEDI Mediven sheer&soft

Produkty z serii Mediven sheer&soft (a dokładniej pończochy i podkolanówki) są jednymi z najchętniej wybieranych przez klientów i (przede wszystkim) klientki w ciepłym, wakacyjnym okresie. Delikatny, przewiewny materiał pozwala skórze nóg oddychać i zapewnia komfort podczas użytkowania nawet w czasie wysokich temperatur.

 

Seria Mediven Sheer&Soft

Firma Medi w przypadku produktów sheer&soft posługuje się szeroką rozmiarówką, obejmującą długość krótką i normalną (chodzi tutaj o wersję produktu dostosowaną do osób o mniejszym lub większym wzroście) oraz rozmiary, oznaczone cyframi od I do VII. Fakt ten, w połączeniu z mniejszą liczbą miejsc pomiarowych niż w przypadku innych produktów uciskowych, pozwala na stosunkowo łatwy dobór wyrobów z tej serii. Dostępne są w niej podkolanówki, pończochy samonośne i rajstopy w niepełnym I (15-20 mmHG) oraz II (20-30 mmHg) stopniu kompresji - każdy z nich w kolorze beżowym lub czarnym, w wariancie z zamkniętymi lub otwartymi palcami.

Na pudełku, a dokładniej na jego górnej ściance, znajdują się wszystkie informacje, potrzebne do zidentyfikowania typu produktu i jego rozmiaru. Dzięki temu jeśli posiadamy opakowanie, a nie pamiętamy, z jakiego wariantu aktualnie korzystamy, możemy to bardzo łatwo sprawdzić. Znajdująca się tam liczba rzymska oznacza rozmiar produktu, zaś dopisek closed/open toe oznacza czubek z zamkniętymi/otwartymi palcami. Oprócz tego znajdziemy też informację o kolorze („natural” to beżowy, „ebony” zaś czarny), typie wyrobu (AD to podkolanówki, AG pończochy a AT rajstopy), jego sile ucisku (15-20 to niepełna I klasa kompresji, zaś 20-30 to II klasa) i długości (dopisek „kurz/petite” oznacza długość krótką, natomiast brak dopisku wersję normalną).

 

Mediven Sheer&Soft - pudełko

 

Grubość materiału, z którego uszyta jest seria sheer&soft, w przeliczeniu na DENy, znane z branży pończoszniczej, wynosi ok. 40 – jest on bardzo transparentny, dzięki czemu w ogóle nie widać, byśmy mieli coś na nogach. Zapewnia to skórze duży komfort oraz pozwala jej swobodnie oddychać (co jest bardzo istotne w czasie letnich upałów). Oczywiście należy pamiętać, że z delikatnością materiału wiąże się konieczność przykładania szczególnej uwagi do tego, by go przypadkowo nie uszkodzić – pod tym względem seria sheer&soft jest nieco „trudniejsza w obsłudze”, niż inne, dużo grubsze produkty.

 

sheer&soft - struktura materiału

 

Mankiet podkolanówek ma szerokość 3,5 cm. Dobrze utrzymuje on skarpetę na nodze, jednocześnie nie wywołując uczucia „wrzynania się” w skórę (oczywiście pod warunkiem doboru prawidłowego rozmiaru). W przypadku pończoch samonośnych mankiet jest nieco szerszy – ma 6 cm. Od zewnętrznej strony wykończono go koronką, zaś od wewnątrz znajduje się silikonowa kratka, służąca do przytrzymywania pończoch na nodze. Produkty sheer&soft posiadają wyraźnie zaznaczoną piętę, zaś na spodniej części stopy wyhaftowano logo firmy Medi. Ani podkolanówki, ani pończochy nie są profilowane, więc można je zakładać zarówno na prawą, jak i na lewą nogę. Są one dostosowane do stóp w rozmiarach od 35 do 42.

 

mankiet podkolanówek sheer&soft

Mediven Sheer&Soft - mankiet       Mediven Sheer&Soft - mankiet

Wariant kolorystyczny wybierany przez osoby kupujące „sheery” najczęściej, czyli beż, stwarza dobre wrażenie – jest bardzo ciepły i przyjemny wizualnie (w przeciwieństwie do beżu znanego z innych produktów uciskowych, w których często ma on ziemisty, przybrudzony odcień). Kolor czarny jest… po prostu czarny – klientki decydują się na niego o wiele rzadziej, a to ze względu na korzystanie z wyrobów sheer&soft przede wszystkim latem, kiedy to niechętnie ubiera się ciemne ubrania.

Podsumowując – seria sheer&soft to produkty bardzo dobre jakościowo, idealne na ciepłe, letnie dni i nie tylko. Bardzo zadowolone z nich będą też osoby poszukujące takich pończoch czy rajstop kompresyjnych, które nie będą informowały wszem i wobec o swoim medycznym charakterze, a wręcz przeciwnie – zapewnią w tym względzie pełną dyskrecję, zupełnie nie odróżniając się od typowych wyrobów pończoszniczych.

 

Pytania, wątpliwości, dobór produktów?

61 622 10 05

516 021 222

Zapraszamy do rozmowy z NASZYMI EKSPERTAMI.