Wczytuję dane...

Proste ćwiczenia na poprawę krążenia

Cep regeneracyjne

Zmagając się z niewydolnością żylną, oprócz korzyści jakie niosą ze sobą pończochy uciskowe, warto zadbać również o codzienne ćwiczenia. Podpowiadamy przykładowe aktywności, które usprawnią krążenie krwi, a z czasem znacznie poprawią komfort życia. Można je wykonywać zarówno w domu, w pracy, w wolnym czasie. Zatem bez wymówek - do dzieła!

Spis treści:

  • Spaceruj 20 minut dziennie
  • Zamiast windy wejdź schodami
  • Zaprzyjaźnij się z rowerem
  • Poczuj się jak ryba w wodzie
  • Ćwicz regularnie!

Spaceruj 20 minut dziennie

Najprostszym ćwiczeniem na poprawę krążenia jest spacer. Warto o tym pamiętać, by z czasem wyrobić sobie nawyk częstego chodzenia. Zamiast mówić: „nie mam czasu” zaparkuj dwie ulice dalej, by dojść na spotkanie. Jeżdżąc do pracy tramwajem wysiądź przystanek wcześniej. Przespaceruj się zamiast jechać samochodem. Wyjdź na wieczorny spacer, zamiast siedzieć przed telewizorem. Jeśli lubisz, zabierz ze sobą kijki – Nordic Walking jest jeszcze bardziej efektowną formą spaceru, angażującego do pracy całe ciało. Nawet kilku minutowy spacer przywraca ruch mięśni, a te działają na zalegającą w żyłach krew. Pompują ją z powrotem do serca. Sportowe podkolanówki uciskowe, zakładane na spacer dodatkowo ustabilizują twe mięśnie, więzadła i ścięgna chroniąc przed kontuzjami.

Nordic walking

Cep ultralight

CEP Damskie podkolanówki do biegania Ultralekkie

Royal Bay

ARIES Sportowe podkolanówki uciskowe ROYAL BAY THERAPY 2.0 - II klasa

RelaxSan Sport

RelaxSan Sport skarpety kompresyjne

 

Zamiast windy wejdź schodami 

Dobrą praktyką jest wchodzenie po schodach. Zamiast korzystać z windy, czy ruchomych schodów postaraj się pokonywać tą drogę o własnych siłach. Zacznij od małych wysokości, a z czasem pokonasz nie jedno piętro. Taka praca nad sprawnością pompy mięśniowej, przynosi efekty. Wzmacnia mięśnie nóg, usprawnia krążenie, ale i poprawia kondycję całego organizmu. Eleganckie pończochy uciskowe, zakładane na wypracowaną wchodzeniem po schodach łydkę, wyglądają jeszcze efektowniej!

Mediven Duomed

Avicenum 360

ARIES Pończochy przeciwżylakowe II stopnia ucisku samonośne AVICENUM 360 (23-32 mmHg)

Mediven Duomed

MEDI Pończochy samonośne uciskowe II stopnia kompresji Mediven Duomed

Juzo Softt

JUZO SOFT Pończochy samonośne uciskowe II stopnia kompresji (23-32mmHg)

Zaprzyjaźnij się z rowerem

Jazda na rowerze sprzyja utrzymaniu kondycji. Wzmacnia łydki i mięśnie nóg, wpływając pozytywnie na przepływ krwi. Do tego pomaga pozbyć się zbędnych kilogramów, a jak wiadomo żyły nie lubią nadmiernego obciążenia. Ponadto rower miejski stał się niezwykle modny- rajstopy kompresyjne i zwiewna sukienka, pasują do niego jak ulał.

rower

Poczuj się jak ryba w wodzie


Sporty wodne są nieocenionym źródłem ćwiczeń, sprzyjających poprawie krążenia. Ten rodzaj aktywności fizycznej polecany jest zarówno osobom, borykającym się z żylakami, jak i zdrowym, chcącym uniknąć ich powstawania. Pływanie pozwala pozbyć się obrzęków i uczucia ciężkich nóg. Woda, podobnie jak pończochy uciskowe, działa jak kompres, przynosząc ulgę niemal natychmiast. Do tego praca mięśni w trakcie ćwiczeń w wodzie usprawnia krążenie całego ciała.

woda

Ćwicz regularnie!

Ćwiczenia w domu i pracy mogą być kilkuminutową przerwą od obowiązków. Należy je wykonywać regularnie, najlepiej codziennie. Może to być kilka prostych ćwiczeń. Marsz w miejscu z wysoko unoszonymi nogami, wspięcie się na pięty- palce, krążenie stopami, naprzemienne zginanie i prostowanie nóg, praca nad stawem skokowym przez poruszanie stopami w przód i w tył, spacer na palcach, spacer na piętach. W miarę możliwości (np. ćwiczenia w domu) ćwiczenia w pozycji leżącej typu nożyce, rowerek.

Cep

Zobacz również:

 

Jak dbać o produkty

Jak dbać o produkty uciskowe?

Stojące zawody

Dlaczego "stojące" zawody wymagają kompresji?

Pajączki i żylaki

Pajączki i żylaki. Łatwiej zapobiegać niż zwalczać!

 

Pytania, wątpliwości, dobór produktów?

61 622 10 05

516 021 222

Zapraszamy do rozmowy z NASZYMI EKSPERTAMI.