Wczytuję dane...

Pończochy uciskowe na lato

Pończochy uciskowe na lato

Lato, słońce, ciepło – nosimy przede wszystkim lekkie, zwiewne ubrania, w których czujemy się komfortowo. Pończochy uciskowe, zwłaszcza w II stopniu kompresji, to w dużej mierze pończochy wykonane z dosyć grubej tkaniny i po prostu nie chcemy ich nakładać podczas upałów. Tymczasem to właśnie wówczas, gdy temperatura powietrza rośnie, nasze nogi potrzebują szczególnego traktowania i ucisku.


Możemy zadbać o nogi dzięki propozycjom producentów produktów kompresyjnych, wykonanych z delikatniejszych i przejrzystych tkanin.

W drugim stopniu kompresji wybór pończoch z delikatniejszej tkaniny jest niestety mocno ograniczony. Jedyną propozycją jest seria Mediven Sheer&Soft niemieckiego producenta, Medi. Są to podkolanówki, pończochy i rajstopy uciskowe o gładkim splocie, wykonane z prześwitującego materiału, bardzo ładnie prezentują się na nogach, pasują do letniej sukienki lub spodni "trzy-czawrte". Dostępne standardowo z zamkniętymi palcami, a na specjalne zamówienie sprowadzane są te z otwartymi.

Wśród produktów uciskowych w pierwszym stopniu kompresji wybór jest zdecydowanie większy. Oprócz Mediven Sheer&Soft, proponujemy także podkolanówki, pończochy i rajstopy RelaxSan, Veera i Aries.

RelaxSan 140 den to kolekcja o prześwitującej strukturze plastra miodu, dostępna w dwóch odcieniach beżu i czarnym. Mają zamknięte palce.

Veera 140 den wykonane są z siateczkowej i przejrzystej tkaniny. Podkolanówki i pończochy uciskowe Veera to propozycja z palcami zamkniętymi lub otwartymi, rajstopy mają zamknięte stopy.

Aries w I stopniu ucisku to seria Avicenum 140. Podkolanówki, pończochy i rajstopy wykonane są z materiału o gładkim, miękkim splocie, idealnie dopasowują się
do nogi. Mają odcień ciepłego beżu lub czarny, zamknięte palce.

Najdelikatniejszą i najbardziej przejrzystą tkaninę mają podkolanówki, pończochy i rajstopy profilaktyczne. Proponujemy produkty Sigvaris z serii Delilah, Avicenum 70, Pani Teresa Soft, RelaxSan i Veera. Produkowane są w wersji z palcami zamkniętymi, mają gładki splot, a pończochy wykończone są koronką. Idealne do letniej sukienki.


Lat
em więcej podróżujemy, często na długie dystanse. Na takie okazje producenci przygotowali specjalne podkolanówki dla osób podróżujących: Medi Travel, Aries Travel, Pani Teresa Travel oraz Veera Travel dla mężczyzn.


Warto nosić podkolanówki, pończochy i rajstopy kompresyjne latem
– dzięki kilku producentom jest to możliwe nawet w te upalne dni.
Więcej informacji o poszczególnych seriach znajduje się w opisach producentów w naszych wcześniejszych artykułach.Pytania, wątpliwości, dobór produktów?

61 622 10 05

516 021 222

Zapraszamy do rozmowy z NASZYMI EKSPERTAMI.