Wczytuję dane...

Przegląd produktów - podkolanówki uciskowe Sigvaris Cotton

Kupując rajstopy czy też podkolanówki uciskowe, wielu z nas ma mnóstwo wątpliwości: czy będą one wygodne, jaka jest struktura materiału, jaki jest on w kontakcie ze skórą, w jaki sposób dany produkt jest wykończony? Siedząc przed monitorem bardzo trudno wyjaśnić te oraz wiele innych istotnych kwestii. Ponadto nie każdy ma możliwość przybycia do naszego biura i przekonania się na własne oczy, jak prezentuje się dany wyrób. Pragnąc wyjść naprzeciw potrzebom tej grupy, rozpoczynamy cykl artykułów, w których będziemy dokładnie prezentować poszczególne produkty z naszej oferty. Mamy nadzieję, że dzięki temu wiele osób uzyska odpowiedzi na nurtujące je pytania, co pozwoli w podjęciu ostatecznej decyzji odnośnie zakupu.

 

W pierwszej kolejności chcielibyśmy opisać podkolanówki uciskowe Sigvaris Cotton. To jeden z najpopularniejszych produktów, kupowany chętnie zarówno przez kobiety, jak i przez mężczyzn dzięki swojej uniwersalnej kolorystyce i wyglądowi.

 

Część długoletnich użytkowników „cottonów” z pewnością zwróciła uwagę na zmianę wzornictwa pudełka, która miała miejsce w ostatnich latach – teraz prezentuje się ono dużo nowocześniej i atrakcyjniej, niż miało to miejsce w przypadku poprzedniego opakowania (choć to oczywiście kwestia subiektywna).

 

porównanie pudełek sigvaris cotton

 

Na górnej i dolnej ściance opakowania znajdują się naklejki pozwalające na identyfikację produktu. Jest to szczególnie przydatne w sytuacji, gdy chcemy zamówić taki sam wyrób, ale nie potrafimy stwierdzić, który jego wariant wybrać podczas zakupów. Sigvaris zarówno w tym przypadku, jak i przy innych swoich liniach produktowych posługuje się rozmiarówką od XS (rozmiar „bardzo mały”) do L (rozmiar „duży”):

  • XS – bardzo mały
  • XS Plus – bardzo mały PLUS
  • S – mały
  • S Plus – mały PLUS
  • M – sredni
  • M Plus – średni PLUS
  • L – duży
  • L Plus – duży plus

 

Do rozmiaru dochodzi jeszcze długość podkolanówek (uzależniona od wzrostu osoby, która ma go nosić): średnie (normal) lub długie (long), rodzaj zakończenia stopy (otwarte lub zamknięte palce), kolor (produkty z serii Cotton dostępne są w kolorze naturalnym lub czarnym) oraz stopień kompresji (w przypadku którego stosuje się oznaczenie CCL1 dla I stopnia, CCL2 dla II stopnia oraz CCL3 dla III stopnia).

 

zdjęcie etykiety

 

Mankiet podkolanówek należy do raczej szerokich - jego szerokość wynosi ok. 4,5 cm. To dużo w porównaniu do tego, co oferuje większość obecnych na rynku podkolanówek uciskowych. Jest on gładki, co jest najczęściej spotykaną formą wykończenia mankietu dla tego typu produktów. Nie posiada on, jak to ma miejsce w przypadku pończoch samonośnych, silikonowych guzków czy pasków – nie są one do niczego potrzebne. Jeśli właściwie dobierzemy rozmiar (w sytuacji, gdy nie jesteśmy czegoś pewni, zawsze warto skontaktować się z naszymi konsultantami), problem spadających skarpet nie będzie występował.

 

zdjecie mankietu podkolanówek

 

Podkolanówki nie są profilowane – każdą z nich można zakładać zarówno na prawą, jak i na lewą nogę. Są one odpowiednie dla rozmiarów stopy od 36 do 44. Jeśli decydujemy się na wariant z otwartymi palcami, będziemy mogli korzystać przy zakładaniu podkolanówek z tzw. śliskiej stopy. Jest ona standardowo dołączona do każdego produktu Sigvarisa z otwartymi palcami. Dzięki niej łatwiej wsunąć podkolanówkę na nogę – jest to szczególnie przydatne dla osób dopiero rozpoczynających swoją przygodę z kompresją, jeszcze niewprawionych w zakładaniu wyrobów uciskowych.

 

podkolanówki z otwartymi palcami

 

Podkolanówki uciskowe Sigvaris Cotton posiadają wyraźnie zaznaczoną piętę, na którą trzeba zwrócić szczególną uwagę – aby ucisk działał dokładnie w wyznaczonych do tego miejscach, należy przy zakładaniu skarpet umieścić ją tam, gdzie powinna się znajdować. Nie wolno jej, podobnie jak i całej podkolanówki, naciągać zbyt mocno i za wysoko lub za słabo, ponieważ będzie to skutkowało niewłaściwym rozłożeniem kompresji na nodze, mogącym przynieść więcej szkody niż pożytku.

 

podkolanówki uciskowe sigvaris cotton

 

Seria Cotton charakteryzuje się tym, że w składzie tkaniny (która jest całkowicie kryjąca), użytej do szycia produktów, oprócz typowych dla kompresji materiałów, gwarantujących utrzymanie ucisku przez dłuższy czas ( czyli poliamidu i elastanu) znajduje się też domieszka bawełny. Producent umieścił ją na wewnętrznej stronie podkolanówek, dzięki czemu są one o wiele przyjemniejsze w kontakcie ze skórą. To także bardzo istotny szczegół dla osób, które są uczulone na tkaniny syntetyczne – dzięki rozwiązaniu zastosowanemu przez firmę Sigvaris mogą one użytkować te produkty bez obaw o wystąpienie reakcji alergicznej. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, by korzystać z serii Cotton w sytuacji, gdy nie mamy takich dolegliwości – w takim przypadku będziemy mieli do czynienia po prostu z produktem bardzo dobrym jakościowo, gwarantującym maksymalną skuteczność kompresjoterapii.

 

zdjęcie struktury materiału

 

Podsumowując – podkolanówki uciskowe Sigvaris Cotton to doskonała propozycja dla wszystkich osób poszukujących uniwersalnego i trwałego produktu kompresyjnego. Będą z nich zadowoleni zarówno ci, którzy dopiero rozpoczynają swoją „przygodę” z kompresją, jak i długoletni użytkownicy wyrobów przeciwżylakowych.

Pytania, wątpliwości, dobór produktów?

61 622 10 05

516 021 222

Zapraszamy do rozmowy z NASZYMI EKSPERTAMI.