Wczytuję dane...

Piękne nogi bez żylaków

Piękne nogi bez żylakówNasze nogi – nawet zdrowe – potrzebują codziennej pielęgnacji i wsparcia, by jak najdłużej pozostały w dobrej kondycji. Najprostszym, najwygodniejszym i atrakcyjnym rozwiązaniem jest stosowanie podkolanówek, pończoch lub rajstop uciskowych. Regulują cyrkulację krwi, zmniejszają obrzęki, a także modelują sylwetkę, więc noszenie ich w ramach profilaktyki to podstawowy krok do zachowania lekkości nóg. Warto pamiętać o tym, że zdrowiej i łatwiej jest zapobiegać zmianom już dziś, niż leczyć poważniejsze schorzenia później.

Pończochy przeciwżylakowe zazwyczaj kojarzą się z grubym, niezbyt atrakcyjnie wyglądającym produktem, stosowanym przez osoby z zaawansowanymi zmianami żylnymi. To mit. Wbrew pozorom, połączenie zdrowia i urody jest możliwe również tutaj – wybór ładnych i modnych podkolanówek czy pończoch uciskowych jest coraz większy. Producenci oferują bogatą paletę kolorów i wzorów, o różnych grubościach i stopniu przejrzystości. Noszenie takich wyrobów na co dzień może sprawić przyjemność, a ponadto dobroczynnie wpływa na nasze zdrowie.

Dbanie o właściwą cyrkulację krwi jest prostsze niż się wydaje – stosowanie produktów o stopniowanej kompresji bardzo szybko przynosi efekty. Niemal od pierwszego razu polepsza się krążenie, zmniejszają obrzęki, uczucie ciężkości i ból nóg stopniowo zanikają. A poza tym – nogi w kolorowych pończochach lub podkolanówkach z ciekawym wzorem wyglądają atrakcyjnie i modnie.


W ofercie naszego sklepu odnaleźć można cały wachlarz produktów, które nie tylko zadbają o zdrowe nogi, ale także sprawią, że będą one świetnie wyglądać, np.:

  • Mediven Elegance od MEDI cieszą oko soczystymi, wyrazistymi kolorami;
  • Bauerfeind Micro to nie tylko bogata paleta kolorystyczna, ale także unikatowe wzornictwo;
  • Sigvaris Delilah z kolei przyciągają swoją subtelnością i delikatnością.


Często zdarza się, że ignorujemy pierwsze symptomy zachodzących zmian i zbyt późno poświęcamy nogom uwagę, na jaką zasługują. Widoczne pajączki, wieczorne obrzęki, bolesna opuchlizna, uczucie ciężkości, zmęczenie nóg – to tylko niektóre objawy mogących pojawić się kłopotów. Warto zadbać o zdrowie i lekkość nóg wcześniej – stosując odpowiednio dobrane podkolanówki, pończochy lub rajstopy kompresyjne. Stosowanie produktów profilaktycznych i tych o lekkim ucisku zanim pojawią się dolegliwości, pozwoli nam dłużej cieszyć się zdrowymi i ładnymi nogami.


Pytania, wątpliwości, dobór produktów?

61 622 10 05

516 021 222

Zapraszamy do rozmowy z NASZYMI EKSPERTAMI.