Wczytuję dane...
Realizacja zamówienia: do 15 dni roboczych

Podkolanówki przeciwżylakowe z bawełną i mikrokapsułkami ziołowymi AVICENUM 360 to produkt zdrowotny drugiej klasy kompresji, który wspomaga prawidłowe działanie zastawek żylnych, stabilizuje krążenie krwi i jest niezastąpionym elementem terapii uciskowej. Pończochy zdrowotne z dużym udziałem bawełny (60 %) są odpowiednie zwłaszcza dla pacjentów o wrażliwej skórze. Bawełnę dopełnia przyjemne mikrowłókno i Lycra® w podwójnym oplocie. Produkcja tych wyrobów odbywa się według rygorystycznej normy RAL, a prawidłowe działanie wyrobów Avicenum 360 jest kontrolowane i certyfikowane przez prestiżowy niemiecki instytut Hohenstein.

 

Wszystkie warianty Avicenum 360 spełniają wszelkie wymagania przeciwżylakowej terapii kompresyjnej. Ciśnienie w okolicy kostek dla tych wyrobów wynosi 23 – 32 mmHg i obniża się w górę.

Podkolanówki mają tekstylne wykończenie kosmetyczne – mikrokapsułki Skintex® Anti-Heavy-Legs. Dzięki temu w miesiącach letnich, kiedy nogi w wyniku wysokich temperatur bardziej puchną, komfort dla nóg zapewnia chłodzące i orzeźwiające działanie mentolu. Nie przeszkadza to oczywiście noszeniu produktów z tej serii w miesiącach zimowych. Oprócz tego mikrokapsułki stopniowo uwalniają ekstrakty z grapefruita, cytryny i tymianku, które regenerują i odżywiają skórę.

 

Właściwości:


 • Grubość: 360 DEN Lycra
 • Skład: 60 % Cotton (bawełna), 35 % Lycra ® , 5 % Nylon
 • Ucisk w okolicach kostki 23 - 32 mmHg

 

Dostępne kolory:

 

paleta kolorów Aries Avicenum

 

Jak dobrać odpowiedni rozmiar?

 

Podczas określania rozmiaru prosimy zwrócić szczególną uwagę na dokonanie pomiaru. Od tego uzależniona jest prawidłowa funkcja pończochy. Pomiar należy wykonać rano. W ciągu dnia nogi puchną. Zmierz wszystkie punkty wymagane w tabelce rozmiarów. Umieszczenie na nodze określa rysunek. Przy wyborze rozmiaru najważniejsze są wartości umieszczone w tabelce na szarym tle. Upewnij się, czy pończocha będzie doskonale dopasowana. Nie staraj się ulżyć sobie czy też pacjentowi, wybierając większe pończochy niż są potrzebne. Takie pończochy nie mogą pomóc.

Punkty pomiarów - noga

Pomiar nogi Avicenum 360 Cotton

 

Tabela rozmiarów wyrobów Avicenum 360 Cotton

 Tabela rozmiarów Avicenum 360 Cotton


Należy zmierzyć długość nogi pomiędzy punktami A i D:

 • 34 - 38 cm = K (krótkie)
 • 39 - 43 cm = D (długie)

Podkolanówki dostępne są w wersji z czubkiem otwartym.

 

Mikrokapsułki Skintex®: Przeciwko uczuciu ociężałych nóg („zioła“)

Mikrokapsułki to drobne skorupki z chitosanu produkowane z ekstraktu z pancerzyków garneli pospolitej. Wewnątrz kapsułek znajdują się starannie dobrane substancje aktywne. W wyrobach Avicenum kapsułki są zamocowane bezpośrednio na powierzchni włókien tekstylnych, które dotykają skóry. Ich działanie jest dzięki temu bardzo skuteczne. Ze względu na stałość zamocowania na włóknie mikrokapsułki wytrzymują wielokrotne pranie. Podczas noszenia pończoch jednak stopniowo pękają i wydzielają substancje aktywne. Przed długi czas przyczyniają się w ten sposób do zachowania zdrowia i dobrej kondycji nóg. Różnicę naprawdę widać. Od pierwszej chwili.

Markowe niemieckie mikrokapsułki Skintex® AHL (Anti -Heavy-Legs) pomagają zapobiegać uczuciu ociężałych nóg, odżywiają i nawilżają skórę a dzięki zawartości mentolu także chłodzą i odświeżają.

 • Grejpfrut wspomaga odnowę komórek naskórka.
 • Cytryna działa odświeżająco i rewitalizująco.
 • Mentol ma działanie odświeżające i chłodzące.
 • Tymianek delikatnie dezynfekuje skórę.
 • Cyprys wspomaga krążenie krwi i ogranicza nadmierną potliwość.
 • Mocznik ma działanie nawilżające i antymikrobialne


Pytania, wątpliwości, dobór produktów?

61 622 10 05

516 021 222

Zapraszamy do rozmowy z NASZYMI EKSPERTAMI.