Wczytuję dane...

Najlepsze produkty uciskowe na lato

Najlepsze produkty uciskowe na lato

Sigvaris Magic


Lato to czas, w którym chętnie wybieramy lekkie, przewiewne ubrania - zachęcają do tego wysokie temperatury oraz słońce, świecące długo i mocno. Jeśli na co dzień korzystamy z produktów uciskowych, to z całą pewnością dopadają nas wówczas rozterki, związane z chęcią zdjęcia założonych na nogi rajstop czy pończoch. Choć to bardzo kusząca perspektywa, nie powinniśmy tego robić - przerwanie kompresjoterapii jest najgorszym z możliwych rozwiązań. Dlaczego? Ponieważ podczas upałów nasze nogi szczególnie puchną, zaś uczucie ciężkości i zmęczenia nasilają się niemal ze zdwojoną siłą. Jeśli wcześniej dolegliwości te męczyły nas pomimo stosowania produktów kompresyjnych, to wyobraźmy sobie, jak trudno będzie nam funkcjonować bez ich wsparcia. Zapytamy – co powinniśmy zatem zrobić w tej sytuacji? Odpowiedź jest prosta – wystarczy zaopatrzyć się w jeden z tych produktów, które są wręcz stworzone do tego, by były noszone nawet w czasie największych upałów.

Spis treści:

 

Kobiety mają dosyć duży wybór, jeśli chodzi o produkty odpowiednie na lato, przeznaczone specjalnie dla nich. Dostępne są dla nich wszystkie typy produktów – rajstopy, pończochy oraz podkolanówki kompresyjne, oferujące zarówno profilaktyczny, słabszy ucisk, jak i nieco mocniejszy, w I oraz II klasie kompresji, w bogatej palecie kolorystycznej. W przypadku produktów przeznaczonych dla mężczyzn wybór jest nieco mniejszy, jednak i tutaj znajdzie się rozwiązanie idealne na ciepłe, letnie dni.

 

Mediven sheer & soft – najcieńsze rajstopy, pończochy, podkolanówki kompresyjne

 

Jeśli chodzi o produkty dla kobiet, godna uwagi jest przede wszystkim seria sheer & soft niemieckiej firmy MEDI. Dostępne w niej są rajstopy, pończochy oraz podkolanówki kompresyjne I oraz II stopnia ucisku, dzięki czemu nawet osoby z poważniejszymi dolegliwościami żylnymi mogą zaznać nieco ulgi podczas letnich upałów. Produkty z tej linii cechują się delikatną, przewiewną i transparentną tkaniną, dostępną w kolorze podobnym do naturalnej barwy skóry, dzięki czemu, oprócz tego, że zapewniają maksymalny komfort, idealnie pasują do spódnic, sukienek czy krótkich spodni. Ich dodatkową zaletą jest możliwość wyboru wariantu z otwartymi palcami, co pozwala na bezproblemowe ubieranie do nich sandałów czy też japonek. To zdecydowanie najoptymalniejszy wybór dla wszystkich osób poszukujących produktów kompresyjnych na lato.

 
Mediven Sheer&Soft

Sigvaris Delilah – bogactwo kolorów, delikatne dla skóry

 

Oprócz serii sheer & soft warte polecenia są też produkty firmy Sigvaris, a dokładnie linia Delilah. To produkty profilaktyczne, oferujące ucisk w niepełnej I klasie kompresji. Są one przeznaczone dla tych pań, którym doskwierają lekkie problemy żylne. Do wyboru mamy wszystkie podstawowe typy produktów – podkolanówki kompresyjne oraz pończochy i rajstopy (dwa ostatnie typy dostępne także w wersji z dodatkiem mikrofibry). Zostały one wykonane z lekko transparentnego, delikatnego materiału. Ich dużą zaletą jest bogata paleta kolorystyczna, umożliwiająca dobranie ich zgodnie z naszymi indywidualnymi preferencjami. 


Sigvaris Delilah

 

Veera 140 DEN – włoski styl

 

Podczas poszukiwania produktów uciskowych na lato warto zapoznać się z wyrobami włoskiego producenta – firmy Veera. Cechują się one dobrym stosunkiem jakości do ceny, dzięki czemu w zasadzie każdy może sobie na nie pozwolić. Szczególnie interesujące są pończochy i podkolanówki kompresyjne Veera 140 DEN w kolorze solei, w wariancie z otwartymi palcami. To produkty transparentne, o siateczkowej strukturze i z delikatnym połyskiem, dzięki czemu idealnie pasują do wielu rozmaitych sukienek czy spódnic. Oferują one ucisk w I klasie kompresji, pozwalający na skuteczną profilaktykę oraz zapobieganie dalszemu rozwojowi zmian żylakowych.


Veera 140

 

Bauerfeind Discrétion – elegancja i lekkość

 

Innymi z produktów profilaktycznych, które są godne polecenia na okres lata, są te z linii Discrétion niemieckiej firmy Bauerfeind – rajstopy, pończochy i podkolanówki kompresyjne. Delikatna, przewiewna tkanina zapewnia naszej skórze komfort nawet w czasie największych upałów. Inne zalety serii Discrétion to atrakcyjna paleta kolorystyczna, szykowny wygląd, delikatna transparentność oraz bardzo wysoka jakość, cechująca wszystkie wyroby tego producenta. Niektórym osobom z pewnością przypadnie do gustu także możliwość wyboru wariantu z otwartymi palcami, pozwalającego na swobodne zakładanie japonek czy sandałów.

 Bauerfeind Discretion

Sigvaris Cotton, Seria 500 - coś dla panów

 

Ci spośród mężczyzn, którzy potrzebują produktu w II lub III klasie ucisku, powinni zainteresować się serią 500 firmy Sigvaris – w jej obrębie godne uwagi są zwłaszcza podkolanówki kompresyjne, będące zdecydowanie najlepszym wyborem na ciepłe, letnie dni. Dzięki wysokiej zawartości gumy naturalnej oraz wykorzystaniu grubych nici tkanina ma rzadki splot, co zapewnia skórze swobodny dostęp powietrza. Ponadto całość jest bardzo trwała i wytrzymała, a także rozciągliwa, co bardzo pomaga przy jej zakładaniu.

Sigvaris Cotton

 

Sigvaris pomyślał także o tej grupie panów, którzy nie potrzebują aż tak mocnego ucisku i w zupełności wystarczy im I klasa kompresji. Świetnym rozwiązaniem dla takich osób będą produkty z serii Cotton (dostępne są rajstopy, pończochy i podkolanówki kompresyjne), posiadające dodatek bawełny w składzie tkaniny. Została ona na wewnętrznej stronie wyrobów, wyściełając je od środka. Dzięki takiemu rozwiązaniu skóra ma kontakt nie z syntetycznymi materiałami, a z bawełną. Zapewnia to jej komfort i pomaga w przetrwaniu słonecznych, letnich dni.

Avicenum 360

ARIES Pończochy przeciwżylakowe II stopnia ucisku samonośne AVICENUM 360 (23-32 mmHg)

Mediven Duomed

MEDI Pończochy samonośne uciskowe II stopnia kompresji Mediven Duomed

Juzo Softt

JUZO SOFT Pończochy samonośne uciskowe II stopnia kompresji (23-32mmHg)

 

 

Pytania, wątpliwości, dobór produktów?

61 622 10 05

516 021 222

Zapraszamy do rozmowy z NASZYMI EKSPERTAMI.