Wczytuję dane...

Kosmetyki do pielęgnacji nóg

Kosmetyki do pielęgnacji nóg

Jeśli chcemy prawidłowo dbać o nasze nogi dotknięte zmianami żylakowymi, nie powinniśmy poprzestawać tylko i wyłącznie na korzystaniu z produktów uciskowych. Oczywiście ich codzienne zakładanie jest najważniejszym elementem kompresjoterapii, jednak warto rozważyć uzupełnienie jej o dodatkowe środki, a dokładnie o specjalne kosmetyki, służące do pielęgnacji nóg.

 

Nogi, na które codziennie zakładamy podkolanówki czy rajstopy uciskowe, muszą każdego dnia zmagać się z utrudnionym dostępem powietrza do skóry. Ta przypadłość dotyczy większości wyrobów kompresyjnych, wykonywanych głównie z syntetycznych, słabo oddychających materiałów. Nie jest to zbyt dużym problemem w czasie jesiennych i zimowych chłodów, ale może dać się we znaki nieco mocniej w momencie, gdy dni staną się coraz cieplejsze, zaś słońce będzie świecić mocno i długo – wówczas nasza skóra, na której zbiera się większa niż zazwyczaj ilość potu, jest szczególnie narażona na podrażnienia. Dodatkowym problemem są trudności w zapewnieniu jej odpowiedniego poziomu nawilżenia. Wynikają one z nadmiernego wysuszania się skóry na nogach dotkniętych dolegliwościami żylakowymi, czyniąc ją bardzo podatną na rozmaite urazy mechaniczne.

 

Widać wyraźnie, jak bardzo istotna jest odpowiednia pielęgnacja skóry, tak byśmy mogli bez żadnych przeszkód korzystać ze wszystkich dobrodziejstw, wynikających ze stosowania produktów uciskowych. Rozumieją to także producenci wyrobów kompresyjnych, włączając do swojej oferty specjalne kosmetyki, pomagające w codziennym dbaniu o nasze nogi. Są one przygotowywane z starannie dobieranych składników, tak by w jak największym stopniu wspomagały nawilżanie i regenerację skóry.

 

Wśród dostępnych w naszej ofercie kosmetyków znajdziemy odświeżający spray do nóg, żel do nóg na dzień oraz krem do nóg na noc.

 

Odświeżający spray do nóg MEDI fresh spray

 

Spray do nóg ma działanie odświeżające i chłodzące. Można go stosować w zasadzie każdego dnia roku, przez cały dzień, jednak jego działanie będzie najbardziej odczuwalne w okresie letnim. Wówczas nasze nogi są najbardziej narażone na wszystkie niedogodności, związane z wysokimi temperaturami, co popycha nas do poszukiwania najrozmaitszych sposobów na, przynajmniej chwilową, ochłodę. Jego niewątpliwą zaletą jest możliwość używania go zarówno bezpośrednio na nodze, jak i na rajstopach czy podkolanówkach – w takim wypadku trzeba po prostu spryskać noszone przez nas wyroby. Przynosi to naszym nogom orzeźwienie i lekką ochłodę. Spray jest bardzo poręczny i można bez trudu zabrać go zarówno w dalszą podróż, jak i na krótki, popołudniowy spacer.


Żel do nóg na dzień MEDI day gel, krem do nóg na noc MEDI night creme

 

Zestaw zawierający żel do nóg na dzień oraz krem do nóg na noc to doskonałe połączenie, zapewniające kompleksową ochronę. Oba produkty są produkowane na bazie wyciągu z kasztanowca, zmniejszającego obrzęki nóg, uszczelniającego ściany naczyń krwionośnych i zwiększającego ich napięcie (co chroni je przed nadmiernym rozciąganiem i odkształcaniem). Dodatkowo żel dzięki zawartemu w nim mentolowi ma działanie chłodzące i odświeżające, krem zaś, dzięki obecnemu w składzie olejkowi jojeba, przyspiesza regenerację, odżywia oraz usprawnia gospodarkę wodną skóry naszych nóg. Dzięki stosowaniu obydwu specyfików jest ona bardzo dobrej kondycji, przez co niestraszne jej nawet najbardziej upalne czy zimne dni, spędzone w produktach uciskowych.


Plastry na zmęczone nogi Relaxsan

 

Innym interesującym produktem kosmetycznym są plastry na zmęczone nogi, produkowane przez włoską firmę Relaxsan. Zawierają one liczne ekstrakty roślinne, m.in. wyciąg z kasztanowca, borówki czarnej, ruszczyku kolczastego czy też miłorząbu japońskiego. Dzięki tym naturalnym składnikom mają one wszechstronne działanie – łagodzą obrzęki, wspomagają krążenie, uszczelniają i uelastyczniają ściany naczyń krwionośnych, a także działają relaksująco, orzeźwiająco i antybakteryjnie. Plastry przylepia się na noc, gdy nogi odpoczywają od ciasnych wyrobów uciskowych. Dzięki temu nasze nogi przez cały czas mogą być lekkie i wypoczęte. Stanowią one doskonałe uzupełnienie kompresjoterapii.

 

Przygotowane zestawienie dobitnie pokazuje, że jednoczesne korzystanie z produktów uciskowych oraz ze specjalnych kosmetyków do pielęgnacji nóg daje najlepsze rezultaty kompresjoterapii. Takie połączenie zapewni naszym nogom maksymalną ulgę, odprężenie i odpoczynek od nękających nas wcześniej problemów żylakowych.

 medi krem do nog

Pytania, wątpliwości, dobór produktów?

61 622 10 05

516 021 222

Zapraszamy do rozmowy z NASZYMI EKSPERTAMI.