Wczytuję dane...

Kompresja na lato – który produkt będzie odpowiedni?

Kiedy wysoka temperatura daje się we znaki, nogi są jeszcze bardziej podatne na opuchnięcia, a naczynka na pękanie. Nie należy wtedy rezygnować z produktów kompresyjnych, tylko wybierać najbardziej przewiewne i delikatne. Do najbardziej komfortowych należą: 


Mediven sheer&soft

Delikatne i cienkie podkolanówki, pończochy i rajstopy przeciwżylakowe w I i II klasie kompresji. Cienka tkanina, zapewnia komfort noszenia nawet w upalne dni, a specjalnie opracowany system Clima Comfort zmniejsza pocenie. Clima Comfort to technologia specjalnych włókien, oplecionych materiałami funkcyjnymi, które wchłaniają wilgoć z powierzchni skóry i przekazują na zewnątrz.

Wyjątkowo przezroczysta tkanina sprawia, że są eleganckie i prawie niezauważalne.

Uwaga! Produkty Mediven sheer&soft mają zaniżoną klasę kompresji.
I klasa ucisku to 15-20mmHg, II klasa ucisku 20-30mmHg.


Mediven sheer&soft


Aries AVICENUM 360 Fine

Pończochy i podkolanówki przeciwżylakowe w II klasie kompresji (23-32mmHg).

Z otwartymi lub zamkniętymi palcami. Delikatna struktura, koronkowe wykończenie, pozwalają łączyć skuteczność działania z przyjemnością noszenia. Transparentna tkanina, lekko opalizująca, idealnie komponuje się z lekką letnią odzieżą. Zastosowane aktywne jony srebra Santized Silver, działają przeciwbakteryjnie, zwiększając higienę noszenia.


Avicenum 360 fine


Sigvaris Highlight

Podkolanówki, pończochy i rajstopy przeciwżylakowe w I klasie ucisku (15-20mmHg). Zrobione z przędzy premium, charakteryzują się elegancką, siateczkową, przezroczystą strukturą. Jedwabiste w użytkowaniu, choć skutecznie uciskające wybrane partie nóg, zapewniają optymalną kompresję.

W tej serii coś dla siebie znajdą również panowie. Podkolanówki przeciwżylakowe dla mężczyzn w I klasie ucisku (15-20mmHg) Sigvaris Highlight. Posiadają specjalne włókna Aquarius, które doskonale odprowadzają wilgoć. Zapewniają dobrą wentylację i optymalną regulację temperatury.


Sigvaris Highlight


Sigvaris seria 500

Podkolanówki, pończochy, i rajstopy przeciwżylakowe oraz pończochy pojedyncze z przypięciem do paska na bazie naturalnej gumy kauczukowej. Dość gruby na pierwszy rzut oka splot, ma kształt plastra miodu, dzięki czemu produkty te, są wyjątkowo przewiewne. II i III klasa ucisku pozwala na efektywne leczenie nawet zaawansowanych stanów przewlekłej niewydolności żylnej, przy zachowaniu komfortu użytkowania.

Wszystkie produkty tej serii, przeznaczone  zarówno dla kobiet jak i mężczyzn, mają kolor naturalnego beżu ( gumy otrzymywanej z drzewa Kauczukowca Brazylijskiego) oraz otwarte palce, dzięki czemu dobrze sprawdzające się w upalne dni.


Sigvaris seria 500

Sigvaris Cotton

Gratka dla zwolenników odzieży bawełnianej oraz osób uczulonych na sztuczne włókna. Produkt całoroczny, który zimą grzeje, a latem odprowadza wilgoć na zewnątrz. Splot nie jest przeplatany bawełną, a wyściełany od wewnątrz, co wyróżnia serię Cotton firmy Sigvaris spośród innych produktów zawierających bawełnę.


Sigvaris Cotton

Bauerfeind Discrétion

Bardzo kobiece i delikatne podkolanówki, pończochy, i rajstopy przeciwżylakowe, profilaktyczne oraz w I klasie kompresji. Zapewniają wyjątkową dyskrecję, przy zachowaniu właściwości uciskowych, a bogata gama kolorystyczna i łatwość zakładania gwarantują radość z noszenia.


Bauerfeind Venotrain discretionZe względu na delikatność splotu opisanych powyżej produktów zalecamy korzystanie ze specjalnych rękawiczek do zakładania pończoch, które znajdą Państwo w naszej ofercie, w zakładce- Akcesoria.

Pytania, wątpliwości, dobór produktów?

61 622 10 05

516 021 222

Zapraszamy do rozmowy z NASZYMI EKSPERTAMI.