Wczytuję dane...

Kompresja dla sportowców

Kompresja dla sportowców

Upalne, letnie dni to czas, gdy osoby uprawiające sport starają się znaleźć choć odrobinę ochłody, ułatwiającej przetrwanie tego gorącego okresu bez porzucania aktywności fizycznej. Luźny, przewiewny strój to jeden ze sposobów na radzenie sobie z gorącym słońcem. W takich okolicznościach zapewne mało kto zdecydowałby się założyć obcisłe produkty kompresyjne, przeznaczone dla sportowców. Teraz jednak, gdy największe upały są już dawno za nami, a za oknem zapanowała jesień, o wiele łatwiej skorzystać ze sportowej kompresji. Warto to zrobić, ponieważ korzystanie z niej może przynieść wiele wymiernych korzyści.


 

 

Lepsza termoregulacja

 

Na początku warto wspomnieć o kwestii, która jest związana ze zmianą aury pogodowej – produkty kompresyjne dzięki stymulacji krążenia poprawiają termoregulację danej części ciała naszego organizmu, dzięki czemu jest nam po prostu cieplej. W obliczu jesiennych chłodów jest to kwestia nie do przecenienia.


 

Szybsza regeneracja po wysiłku

 

Kolejną z zalet produktów uciskowych przeznaczonych dla sportowców jest przyspieszenie regeneracji mięśni zmęczonych po ciężkim wysiłku. Ucisk sprawia, że krew krąży szybciej, dzięki czemu łatwiej rozprowadzane są po organizmie substancje odżywcze, a także efektywniej odprowadzany jest z mięśni kwas mlekowy. Przyczynia się to do szybszego odzyskania przez nas pełnej sprawności. Oczywiście należy pamiętać o tym, że aby produkty kompresyjne wspomogły procesy regeneracyjne, nie mogą być przez nas zdjęte np. zaraz po zakończeniu biegu. Żeby zadziałały, należy mieć je na sobie jeszcze przez jakiś czas. Można poświęcić go np. na ćwiczenia rozciągające lub na krótkie rozchodzenie zmęczonych nóg.


 

Mniejsze ryzyko kontuzji

 

Inną zaletą charakteryzującą produkty kompresyjne dla sportowców jest stabilizacja mięśni i ścięgien. Dzięki temu są one przez cały czas „trzymane” na swoim miejscu, w prawidłowej pozycji, co przekłada się na mniejsze prawdopodobieństwo wystąpienia ewentualnych kontuzji czy urazów. Ponadto mięśnie wówczas mniej się męczą, co pozwala efektywniej korzystać z naszych możliwości. Powinno to skutkować osiąganiem lepszych wyników podczas zawodów, w których będziemy brali udział.


 

Na rynku dostępnych jest kilka marek wyrobów kompresyjnych dla osób uprawiających sport. W naszej ofercie znajdują się produkty firmy Bauerfeind, CEP (marka firmy Medi) oraz Royal Bay (marka firmy Aries). Najpopularniejszym wyborem są podkolanówki uciskowe. Oprócz nich można skorzystać też z krótkich skarpetek, opasek na łydki, opasek na uda oraz spodenek kompresyjnych – wszystko w zależności od naszych preferencji.


 

Pamiętajmy – kompresja może stać się naszym najlepszym towarzyszem w czasie treningów, a także sportowych zmagań. Warto skorzystać z jej zalet.


 

Kompresja dla sportowców

Pytania, wątpliwości, dobór produktów?

61 622 10 05

516 021 222

Zapraszamy do rozmowy z NASZYMI EKSPERTAMI.