Wczytuję dane...

Jakie produkty uciskowe na upalne dni?

Upalne dni to czas, kiedy opuchnięcia nóg, pajączki i żylaki szczególnie nam doskwierają. Wysoka temperatura, długie podróże, zwiększają ryzyko ich występowania. Ważne jest schładzanie nóg, ochrona przed słońcem, ćwiczenia wspomagające, „rozchodzenie”, choć w trakcie dalekiej podróży nie zawsze jest to możliwe. Nieodzowną pomocą w walce z uciążliwymi przypadłościami są podkolanówki, rajstopy i pończochy uciskowe. Zapewniają nogom właściwą kompresję i są wsparciem w każdych warunkach, niezależnie od miejsca, w jakim się znajdujemy.

Zebraliśmy kilka najlepszych produktów kompresyjnych, idealnych na upały. Oprócz tego, że różnią się klasami kompresji, mają też różne właściwości. Transparentna struktura, przewiewny materiał, właściwości odprowadzania wilgoci czy domieszka nici, dających uczucie chłodzenia, to kilka z wyznaczników letniego komfortu. Zapraszamy do zapoznania się z naszymi propozycjami.

Kobiece nogi w upalne dni

·       Mediven Sheer& soft

Podkolanówki, pończochy oraz rajstopy uciskowe z najwyższej półki jakościowej, szczególnie polecane na upały w I oraz II zaniżonej klasie kompresji (20-30mmHg). Najbardziej miękkie, elastyczne i przezroczyste w wyglądzie. Prześwitujący materiał, w kolorze beżowym, lekko opalonym, jest prawie niezauważalny na opalonych nogach. Z kolei kolor czarny doda elegancji wyjściom w upalne wieczory. Technologia Clima Comfort zapewnia uczucie lżejszych nóg i mniejsze pocenie. Dostępne zarówno w wersji z czubkiem otwartym jak i zamkniętym.

Mediven sheer&soft

·       Venoflex Incognito Absolu

Podkolanówki, pończochy oraz rajstopy uciskowe francuskiego producenta. Nowość wśród produktów, dostępne po raz pierwszy w tym sezonie. Wysoka jakość, delikatny, prześwitujący materiał i największa gama kolorystyczna. Dostępne zarówno podkolanówki, pończochy jak i rajstopy uciskowe, ale tylko w zaniżonej I klasie ucisku (15-20mmHg). Podkolanówki i pończochy uciskowe również w wersji z palcami otwartymi.

Venoflex Incognito Absolu

 

·        Avicenum 360 FINE

Podkolanówki i pończochy uciskowe w II pełnej klasie ucisku (23-32mmHg). Materiał transparentny, lekko opalizujący, w kolorze naturalnym, podkreśla opaleniznę, a delikatny połysk dodaje nogom lekkości i elegancji. Dostępne w wersji z czubkiem otwartym i zamkniętym. Produkty ze średniej półki jakościowej, których zaletą jest dobra jakość w stosunku do ceny.


Avicenum 360 FINE

 

·       Pani Teresa Premium Delicate

Podkolanówki, pończochy oraz rajstopy uciskowe w zaniżonej I klasie ucisku (15-21mmHg). Przewiewna i przezroczysta struktura materiału sprzyja codziennemu użytkowaniu w ciepłe dni, tym bardziej, że jest to produkt dobrej jakości z najniższej półki cenowej. Dostępne w kolorze: beż, jasny beż oraz czarny.  Tylko w wersji z czubkiem zamkniętym.

Pani Teresa Premium Delicate 

Męski wybór na upały

·       Venoflex Fast Air

Męskie podkolanówki uciskowe, w zaniżonej I i II klasie ucisku (15-20mmHg). Zastosowane włókna o właściwościach oddychająco- chłodzących (Nilit Breeze) oraz wysoko chłonne (Nilit Aquarius) gwarantują uczucie świeżości nóg przez cały dzień. Płaskie szwy oraz podeszwa wentylująca zapewniają komfort i swobodę dla stóp. Podkolanówki kompresyjne I klasy kompresji dostępne w kolorach czarnym, granatowym i grafitowym; podkolanówki II klasy tylko w kolorze czarnym.

Venoflex Fast Air 

·       Venoflex Fast Lin

Męskie podkolanówki uciskowe z dodatkiem lnu, w zaniżonej I klasie ucisku (15-20mmHg). Pochłaniają i odprowadzają wilgoć, zapewniając komfort noszenia. Domieszka lnu dodaje miękkości i zapewnia uczucie chłodzenia, stąd produkty z serii Venoflex Fast Lin szczególnie polecane są do stosowania w okresie wiosenno- letnim. Dostępne w kolorze naturalnego lnu oraz czarne.

Venoflex Fast Lin

·       Sigvaris seria 500 / Traditional

Podkolanówki, pończochy, półrajstopy oraz rajstopy uciskowe w II oraz III klasie ucisku szwajcarskiego producenta. Produkt na bazie naturalnej gumy kauczukowej, o grubym, ale za to przewiewnym splocie. Zalecane szczególnie przy długotrwałej terapii uciskowej. Dostępne tylko w naturalnym kolorze i tylko z palcami otwartymi, za to przy dużym wyborze różnych modeli.

 
Sigvaris 500

·       Sigvaris Cotton

Podkolanówki uciskowe w I, II oraz III klasie kompresji, pończochy, półrajstopy, rajstopy uciskowe w I i II klasie kompresji. Wysoka jakość trwałego, delikatnie prążkowanego materiału, wsparta domieszką miękkiej i przyjemnej w dotyku bawełny sprawi, że noszenie kompresji, przypominać będzie bawełniane skarpetki. Ponadto bawełna skutecznie odprowadza wilgoć na zewnątrz. Dostępne w kolorze naturalnym i czarnym, zarówno z czubkiem otwartym jak i zamkniętym. 

Sigvaris Cotton

Pytania, wątpliwości, dobór produktów?

61 622 10 05

516 021 222

Zapraszamy do rozmowy z NASZYMI EKSPERTAMI.