Wczytuję dane...
Realizacja zamówienia: 3-10 roboczych dni

Pończochy przeciwżylakowe samonośne AVICENUM 360 to produkt zdrowotny II klasy kompresji, który wspomaga prawidłowe działanie zastawek żylnych, stabilizuje krążenie krwi i jest niezastąpionym elementem terapii uciskowej. Prawidłowe działanie wyrobów Avicenum 360 jest kontrolowane i certyfikowane przez prestiżowy niemiecki instytut Hohenstein.

Wszystkie warianty Avicenum 360 spełniają wszelkie wymagania przeciwżylakowej terapii kompresyjnej. Ciśnienie w okolicy kostek dla tych wyrobów wynosi 23 – 32 mmHg i obniża się w górę.

NOWOŚĆ! Pończochy ze zwężonym obwodem uda to doskonałe rozwiązanie dla osób, które mają węższy obwód w tej części nogi (ubytek masy mięśniowej, wąskie uda, etc.). Całkowicie innowacyjne rozwiązanie, dzięki któremu problem opadającej i zsuwającej się nieustannie pończochy przestanie istnieć.


To dobroczynne działanie produktu wzmacnia dodatkowo apretura antybakteryjna i przeciwgrzybicza Sanitized ® Silver, która:

 • zapobiega rozmnażaniu się mikroorganizmów (pleśni i bakterii); Jony te przenikają przez ścianę komórkową mikroorganizmów i ograniczają dostęp tlenu i substancji
  odżywczych. W ten sposób skutecznie zapobiegają ich rozmnażaniu się oraz powstawaniu kolonii, które są często odporne na zwykły cykl prania. Jednocześnie produkty nie zawierają potencjalnie problematycznego nanosrebra.
 • zwiększa higieniczność i trwałość wyrobu
 • działa jak dezodorant: zapobiega powstawaniu nieprzyjemnego zapachu i uprzyjemnia codzienne noszenie pończoch

 

Właściwości:

 • Grubość: 360 DEN Lycra
 • Skład 60 % Nylon, 40 % Lycra ®
 • Ucisk w okolicach kostki 23 - 32 mmHg

 

Pończochy z węższym obwodem uda dostępne są w kolorze beżowym, z palcami otwartymi.

 

Jak dobrać odpowiedni rozmiar?

Aby dobrać odpowiedni rozmiar, należy dokonać pomiarów nogi i porównać je z poniższą tabelą: 

 

Tabela rozmiarów Avicenum 360 zwężone udo

 
Prócz tego należy wybrać długość w zależności od długości nogi pomiędzy punktami A i G (zgodnie z rysunkiem powyżej).

Uwaga! Pończochy z innymi obwodami w uda dostępne są tutaj>>   Czy wiesz, że...?

  Pamiętaj, że pończochy uciskowe wymagają odpowiedniego zakładania! Nie należy ciągnąć i łapać bezpośrednio za szew taśmy podtrzymującej, tylko stopniowo nakładać pończochę od palców wzwyż, wygładzając dłonią i rozprowadzając równomiernie materiał. Jest to gwarancja prawidłowej kompresji i znacznie przedłuża żywotność produktu.

  Pytania, wątpliwości, dobór produktów?

  61 622 10 05

  516 021 222

  Zapraszamy do rozmowy z NASZYMI EKSPERTAMI.